Ευχαριστήρια επιστολή για την καθιερωμένη Εθελοντική Αιμοδοσία του Δήμου  (16/04/2018)
Το Σάββατο 14 και την Κυριακή 15 Απριλίου 2018 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η καθιερωμένη Εθελοντική Αιμοδοσία του Δήμου μας. Θα θέλαμε να πούμε ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, καταρχήν, σε όλους τους εθελοντές και νέους αιμοδότες, που μας τίμησαν με την παρουσία τους και ενίσχυσαν τη Δημοτική Τράπεζα Αίματος!

Επίσης, ευχαριστούμε θερμά την κινητή μονάδα του Γ.Ν. Άργους και το προσωπικό του Κ.Υ. Γαλατά για την πολύτιμη συμβολή τους στην εθελοντική αιμοδοσία.

Τιμούμε και ευχαριστούμε την εταιρεία ΒΙΚΟΣ Α.Ε. που με την ευγενική της χορηγία συνεχίζει να στηρίζει έμπρακτα την προσπάθειά μας.

Τέλος, δεν πρέπει να παραλείψουμε αυτούς που προσήλθαν και είχαν την καλή πρόθεση να προσφέρουν αίμα, αλλά για διάφορους λόγους δεν μπόρεσαν να αιμοδοτήσουν.

Η εθελοντική αιμοδοσία του Δήμου μας δεν είναι απλώς μια πράξη αγάπης, είναι η έμπρακτη απόδειξη ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ και ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑΣ και αποτελεί ένα σημαντικό θεσμό για την τοπική κοινωνία μας.

Ευχόμαστε σε όλους υγεία και οικογενειακή ευημερία και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για την επόμενη ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ!

ΕΚ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥΗ  ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ
Μαρίνα Μπακάλη